stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Diyeti Bozan Nedenler!

saglikli

Zayıflamaya karar vermek ve fazla kilolardan kurtulmak için diyete başlamak oldukça önemli bir süreçtir. Asıl önemli olan bu süreçten sonra yaşanacak gelişmelerdir. Çünkü diyetlerde yer alan kurallar, belli saatler ve diyet önerilerinin uygulanması dikkat gerektiren maddelerdir. Diyet yaparken farkında olmadan yaptığınız bazı hatalar diyetinizin baş düşmanı olabilir. Yapmış olduğunuz küçük hatalar diyetinizin bozulmasına ve tüm çabalarınızın boşa çıkmasına yol açabilir.

İşte diyet bozduran nedenler ve almanız gereken önlemler:

Hızlı yemek yeme alışkanlığı: Diyet yapmaya karar verdiğinizde bırakmanız gereken ilk davranışınızdan biri hızlı yemek yeme alışkanlığınızı bırakmanızdır. Ağzınıza aldığınız her lokmayı çiğnerken bir dakika ara vererek diğer lokmaya geçiş yapmalısınız. Özellikle iş yerlerinde öğle arası yemekleri için zaman darlığı nedeniyle hızlı davranmanız diyetinizin baş düşmanı olacak.

Öğün atlamak: Yapılan birçok araştırma sonucunda kahvaltı atlamadan diyet yapanlar kahvaltı atlayanlara göre daha hızlı kilo verdiği kanıtlanmıştır. Özellikle kahvaltı asla es geçmemeniz gereken öğündür. Kahvaltınızı tam ve sağlam bir şekilde yapmaya özen göstermelisiniz. 3 ana ve 3 ara öğün olacak şekilde diyet programı hazırlamayı ihmal etmeyin.

Büyük porsiyonlar kullanmak: Diyet yapmanın bir amacı da daha az yiyerek kilo vermek değil mi? Peki neden hala büyük porsiyonlarda yemek yemeyi tercih ediyorsunuz. Büyük porsiyonlarda yemek yiyorsanız diyet bozduran nedenler arasından biri ile karşı karşıyasınız demektir. Porsiyonlarınızı zaman içerisinde en ama en küçüğe indirmeye gayret göstermelisiniz.

Çabuk vazgeçmek: Bir çok kişi diyet yapmaya başladığında terazi ile eş durumuna gelmektedir. Kendinize zaman tanımadan birkaç gün içerisinde kilo vermeyi istemek yanlış düşüncelerden biridir. Uygulama yaptığınız diyet için kendinize en az 1 hafta vermelisiniz. 2 gün diyet uygulayıp 3. Gün tartıya çıkarak kilo vermediğinizi fark edip çabuk pes etmeyin. Vücudun yağ yakmak için belli bir süreye ihtiyacı vardır. Bu nedenle hem kendinize hem de uyguladığınız diyete zaman tanıyın.

Bir önceki yazımız olan Doğal Yolla Kilo Vermenin Reçetesi Püf Noktaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


9 ay ago by in ZAYIFLAMA. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required