stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Diyete Başlamadan Önce Bunları Yapın

1- Gerçekten tam bir iradeyle zayıflamaya hazırsınız? Değilseniz önce ruhsal ve zihinsel olarak hazırlanın.

2- Bir başkası için yararlı veya etkili olabilen diyetler sizin için aynı oranda başarılı olmayabilir. Diyeti seçerken yaş, cinsiyet, tıbbi özellikler ve vücut tipinizi dikkate alın.

3– Diyet için gereken malzemeleri veya yemekleri önceden hazırlayın.

4- Sadece diyetle zayıflanmaz. Diyetle birlikte mutlaka düzenli hareket edin. Ayrıca masajın, doğal-bitkisel preparatların, çayların, baharatların, psikolojik desteklerin ve gerektiğinde yardımcı zayıflama aletlerinin de önemi büyüktür.

5- Hiçbir diyet tek başına bir mucize değildir. Sabırla uygulandığında işe yarar. Artık bir sistemi seçtinizmi doktor kontrolünde ve çok tecrübeye güvenin.

6- Eğer bir kişi sağlıklı ve bilinçli beslenmeyi alışkanlık haline getirir veya yaşam tarzına dönüştürebilir bilirse o zaman başarı gelir ve verilen kilolar geri alınmaz. Ancak sadece yaza ince girmek için belli bir dönem zayıflanmak amaçlanıyorsa sonra tekrar yanlış beslenme veya yaşam tarzına geri dönülürse ‘Yo yo Sendromu’ denilen durumla karşı karşıya kalırsınız. Bir verir bir alırsınız ve bu durum metabolizmanız için hiç de iyi bir durum değildir.

7- Şimdi bu gece yatmadan önce sabah diyet ve zayıflama programına başlıyorum diye konsantre olun, geriye doğru 5 dakika durarak gözlerinizi kapatın ve 2 ay sonra kendinizi olduğunuzdan daha ince, sağlıklı ve güzel hayal edin. Bu hayali zihninize yazın ve doğadan, sizi yaratan enerji çekin, destek ve motivasyon isteyin.

Bir önceki yazımız olan Yeşil Mercimek ile Kilo Verin başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


8 ay ago by in SAĞLIKLI BESLENME , ZAYIFLAMA. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required