stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Diyet sırasında yapılan hatalar

diyet-yaparken-yapilan-hatalar

Zayıflama işini uzmanlardan yardım almadan yapmamaya  çalışılmamalıdır. Mutlaka uzman bir kişiye danışarak yardım almak gerekir. Beslenme programları metabolizma analiz sonuçlarına, yaşam şekline ve kan bulgularına göre de uygulanabilir. Disiplinli ve istikrarlı olunmadığı takdirde başarı oranlarıda düşzecektir. Diyet hataları içinde yer alan unsurlardan biri de hedef tayin etmemektir. Kendiniz diyete başlayacaksanız bir hedef belirlemelisiniz. Ulaşmak istediğiniz bir hedef olmaz ise diyetiniz bozulur ve sürekli olarak ertesi sabaha ertelenecektir.

İlk olarak kahvaltıyı kesinlikle atlamamak: Güne zinde başlayabilmek adına  kahvaltı en önemli olan öğünlerin içinde yer alır. kahvaltı yapılmadığında metabolizma yavaşlar ve kilo verme sürecinde yavaşlamalar  başlar.

Sadece susadığında su içme ihtiyacı hissetmek: Su içmek özellikle vücutta bulunan toksinleri atma açısından yardımcı olacaktır. Ayrıca insanların kabızlık sorunları için de oldukça etkilidir. Su içtiğinizde karnınız şişeceğinden kendinizi tok hissedecek ve midenizde açlık hissi oluşmayacak.

Oldukça hızlı bir şekilde yemekleri yemek: Yemek yeme süresinin en az 20 dakika olması gerekir. Beyne gidecek olan sinyaller bu süre zarfından daha kısa sürelerde beyne doymadı hissini ulaştıracak. Yemeklerinizi 20 dakika ve daha fazla sürede yediğinizde daha çok sindirim enzimleri sağlar ve daha az yemek yersiniz.

Bir önceki yazımız olan Tarçınlı Sütle Zayıflayın başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


9 ay ago by in SAĞLIKLI BESLENME , ZAYIFLAMA. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required