stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Diyet sırasında yapılan yanlışlıklar

sdssdd

Sevgili site ziyaretçilerimiz  size diyet yapanların diyet sırasında yaptığı yanlışlar hakkında yazmaya karar verdim. Bildiğimiz gibi, fazla kilolardan şikayetçi muzdarip bayanlar  fazladır. Bazı bayanlar kısa zamanda büyük ölçüde  çaba gösterseler de, sonuç itibari  ile kendilerine ve sağlıklarına zarar vermiş olurlar. Bu ise gelecek hayatlarını tehlikeye düşürüyor. Doğru ve sağlıklı diyeti sıradan bir diyetten ayırmak için size bu haberimi sunuyorum. Eminim, her biriniz bu küçük, fakat çok önemli bilgileri unutmazsınız.

1. Çoğumuz kahvaltı yapmıyoruz ve diyet sırasında bunu olumlu bir durum olarak değerlendiriyoruz. Ama bu, yanlış bir düşüncedir. Çünkü kahvaltı yapmamak bizi öğle fazla yemeye zorluyor.

2. “Tüm hafta boyunca beslenmemizi kontrol edip, hafta sonu kendimi ödüllendirebilirim” inancı da çok yanlış bir adımdır. 5 gün az yedikten sonra hamburger veya tatlılar yemek aksine, artışa sebep olur.

3. Diyet içeceklerinin kalorisinin olmaması düşüncesi ve bu nedenle de kilo olmayacağı fikri  yanlış düşüncedir.

4. Sağlıklı olan besinlerin istenilen kadar yenilebileceği düşüncesi de sık rastlanan bir hatadır. Bazı sağlıklı gıdalar iştahaçandır ve çok kalorilidir.

5. Diyet yaparken yağdan tamamen uzak durmak bir uygulamadır. Hiç yağ kullanmayanlar doymamakta  ve daha fazla yeme ihtiyacı duymaktadırlar.

6. Çok diyet yapıp yeterince çok zayıflayanlar  formlarının  kontrolünü  uzun süre saklayamayabiliyorlar. Diyetten sonra yeniden aşırı kilo sorunu ortaya çıkıyor  ve kiloları eskisinden daha çok artıyor bu sebeple ne yediğimize dikkat etmeli beslenmemizi saatinde yapmalıyız.

 

Bir önceki yazımız olan Salatalık İle Doğal Güzellik başlıklı makalemizde doğal güzellik, maske ve salatalık hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in DİYET. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required