stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Diyet Motivatörünüz

Diyetisyen Özlem Sert Aydın, zayıflama sürecinde iki motivatör üzerine vurgu yaptı: Bunlardan ilki diyetisyeniniz, ikincisi ise analiz sonuçlarınızdır. Diyet sürecinde analiz sonuçlarını öğrenmek önemli ve gereklidir; çünkü diyetisyeninizin size yapacağı öneriler ve hazırlayacağı diyet programı analiz sonuçlarınıza göre şekillenir.

Diyete başlayacağınız ilk gün analiz sonuçlarınızı belirleyip, çıkan sonuçlara göre diyet programınızı düzenlerseniz daha sağlıklı yönlenmiş olursunuz. Analiz sonuçlarınız içerisinde vücut yağ kitleniz, kas kemik yoğunluğunuz, su ve ödem miktarınız, metabolizma hızınız, beden kitle indeksiniz, bölgesel yağ dağılımınız hesaplanacaktır, her kontrolünüzde aynı işlemden geçerseniz nereden ne kadar kilo verdiğiniz ve verdiğiniz kilonun yağ ödem ve kas dağılımı belirlenecektir.

Sadece total kilonuza bakıp değerlendirme yapmak da sağlıklı olmayacaktır. Çünkü kilo vermiş gözüksenizde  belki yağ kitleniz artmış, ödem ve kasdan vermiş de olabilirsiniz. Bu durum asla istemediğimiz sağlıklı olmayan bir kilo kaybıdır.

Analiz sonuçlarının merakıyla diyet programınıza daha sadık kalıyorsunuz. Bu nedenle analiz sonuçlarının düzenli olarak takip edilmesi diyet boyunca motivasyonunuzu olumlu etkiler.

İdeal kiloda olmaktan ziyade ideal yağ kitlesine sahip olmayı hedeflemeniz sağlıklı bulgulara sahip olmanız için de önemlidir. Beden kitle indeksine bağlı kalarak program uygulamanızdan ziyade yağ-ödem-kas-kemik ağırlığınıza göre programınızın düzenlenmesini öneririz.

Böylece vücut kas-yağ dengesini kontrol altına alıp diyet programınızın ne kadar sağlıklı olduğunu ve size uygunluğunu görerek geriye dönüşümü zor olan  kas kaybıyla karşılaşmaktan kurtulmuş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Şeker Krizini Gidermek İçin Diyet Dostu Yöntemler başlıklı makalemizde Diyet, diyet yöntemler ve şeker krizi hakkında bilgiler verilmektedir.


3 sene ago by in HABERLER , SAĞLIKLI BESLENME , ZAYIFLAMA. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required