stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Diyet İçeceklerin zararı

Zayıflama isteyen diyet yapan her insanın  en az bir defa düştüğü bir hatadır.. Buyöntem zayıflama  arasında sayılan büyük bir yalandır. Diyete başladığımız andan itibareniçeceklerde de değişiklik yapıyoruz. Bunun hızlı zayıflama  üsulları arasında olduğunu düşünürüz. Bu içeceklerin sıfır kalori olması ve özünde yağ bulundurmaması gibi özellikleri bizi cazip etmektedir.

jbnö

Güzel,ancak diyet içecekler zayıflamak için neden tehlike arz  etmektedir? Bu içecekler, hakikaten de , yağ yakmaya yardımcı olurmu? Onlar, sağlığımız bakımından ne  ifade etmektedirler? Bu tip içeceklerin  yağ yakmaya kadar sağlığa ne kadar zarar verdikleride önemlidir. Çünki bizim hedefimiz , sağlam bir şekilde zayıflamaktır.
Diyet içecekleri kaloriden ve yağdan arındırılmış olması onların zararsız oldukları anlamına gelmiyor. Çünkü bu içeceklerin çoğunda sağlığımıza olumsuz etkileyen kimyasal tatlandırıcılar var. Örneğin, tatlandırıcılar olan aspartam ve suklaroz kan şekerinin aniden yükselmesine neden olur. Dünya sağlık örgütünün konu hakkında bir çok raporu vardır.
Kimyasal tatlandırıcılar vücudumuzu aldatıyor. Diyet yemeklerinden vücudumuza şeker dahil olmaz, ancak tatlandırıcılar vücuda şeker ekleme hissini verir. Biz böylece vücudumuzu kandırmış oluyoruz ve kilo barındıran herkesin nefret ettiği durum ortaya çıkıyor: daha çok açıyoruz.
Zayıflamak için uyguladığınız program hangisi olursa, olsun, diyet içeceklerden kesinlikle kullanmayın. Aksi takdirde diyet programı size hiçbir fayda sağlamaz. Bu 4 maddeyi uygularsanız, o içeceklerden kısa sürede uzaklaşabilirsiniz .
1. Normal içeceklere yönelin. Kalori hesabınızı ona göre yapın. Bu yapay tatlandırıcıları  vücudunuza davet etmekten bin kat daha iyidir.
2. Olağan su ve doğal kokulu suları içmeye çalışın. Özellikle dışarıda yemek yediğiniz zaman Soda  gibi mineral açısından zengin ürünler içebilirsiniz buna sıkacağınız limon yada herhangı bır narenciye tarzı meyveyle  zenginleştirerek içebilirsiniz kalorisiz ve yapay tatlandırıcısız olurlar.
3. Yarım bardak meyve suyu ve yarım bardak soda ile enfes bir sonuç elde edebilirsiniz. Bu aslında bir taşla iki kuş vurmak gibidir. Hazırladığınız içecek hem sevdiğiniz meyvenin aromasını taşır, hem de farklı faydaları olan sodayı diyetinize  dahil etmiş olursunuz  (Bu formülü ayran ile de deneyebilirsiniz. Yarım bardak ayran ve yarım bardak soda birlikte harikalar yaratır).
4. Bitkisel çayların diyet programlarına yardımını biliyorsunuz.Çayınızı buzlu içmeyi denediniz mi? Özellikle narenciye, limon ve diğer turunçgiller içeren bitkisel çay karışımları diyet içeceklerine ve birçoğumuzun kolayca mağlup düştüğü kolalı içeceklere harika bir alternatiftir.
Kolalı içecekler diyet programınızı tehdit ediyor ve bu konuda yalnız değilsiniz. Bu içeceklere olan bağımlılık her geçen gün artıyor. Bununla mücadele etmenin en etkili yöntemleri ise yukarıdaki 4 seçenektir.
Zayıflama diyet listeleri  birkaç basit kural üzerine kuruludur  ve kısacası, bu kurala uyulmayacaksa  diyet yapmamak daha iyidir.
Unutulmasın ki, diyet içecekleri asla kilo verme yöntemleri arasında değil.

Bir önceki yazımız olan Salatalık İle Doğal Güzellik başlıklı makalemizde doğal güzellik, maske ve salatalık hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in DİYET. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required