stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Diyet her zaman faydalı olmayabilir

California Üniversitesi çalışanları böyle bir sonuca varmışlardır ki, diyet sadece fazla kilolardan kurtulmaya yardımcı olmuyor, hem de sıhhate ek zararda veriyor
Çünkü vücut yapısında  sık sık önemli değişimler kalp-damar hastalıkları, insülin oluşması riskini arttırır, ayrıca bağışıklığı azaltarak vücudu tehlikeli virüs enfeksiyonları için dahada  zayıf bırakıyor.
Amerikalı bilim adamları deney için birkaç bin katılımcı incelediler ve birkaç yıl onların sağlık durumlarını izlediler.
Araştırmanın sonuçları American Psychologist dergisinin Nisan sayısında yayınlanmıştır.
Anlaşıldı ki, deneyden geçirilenlerin üçte ikisi diyetin yardımıyla kilo almadı.Kişilerin yaklaşık yarısının ağırlığı daha da arttı.Çalışmanın öncü yazarı doktor Treysi Mann diyor ki, zayıflama diyetlerinin tüm formları yaklaşık aynı şekilde çalışır: Başlangıçta istenilen Diyet iken gerçekten de, kaçının 5-10 kilo fazlanızı kaybedebilirsiniz. Ama sonradan Kilo yeniden döner. Ağırlığın sabit kalmasında  sadece küçük azınlık başarılı olabiliyor, çoğunluğunda  ise ağırlık artırır.
Amerikalı bilim adamları bile sonuç çıkardılar ki katılımcıların çoğunluğu genellikle diyetlere başlamasalardı  onların ağırlığı aynı kalırdı.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Yaşam Tarzınız Mı? başlıklı makalemizde doğal beslenme, doğal yaşama ve sağlıklı bir beden hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in SAĞLIKLI BESLENME. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required