stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Çoğu kadın makyaj temizlemeye üşenir ve geçiştirir. Oysa cilt bakımı için makyaj temizleme mutlaka uyulması gereken bir kural.
İşte makyaj temizlemeyle ilgili merak edilen 5 soru.
1-Makyajımı silmeden ayttım sabah ne yapmalıyım?
Akşam makyaj temizlemek için ne gibi bir işlem yapıyorsanız sabahta aynısını yapabilirsiniz.Cildinizi makyaj temizleyici bir ürünle temizledikten sonra tonik uygulayın.Eğer tekrar makyaj yapmanız gerekiyor ise biraz beklemeniz daha iyi olur. Eğer majyajınızı temizledikten hemen sonra makyaj yaparsanız uzun süre dayanmaz.
2-Makyaj temizleyici ürünler cildimizi tedavi eder mi?
Hergün makyajınızı temizlemek cildiniz için yapabileceğiniz en güzel şey. Böylece yaşlanmasını geciktiriyorsunuz. Bu durum aslıdna geleceğe yatırım yapmak gibi.
3-Çok yoğun bir göz makyajı yaptıktan sonra nasıl temizlemem gerekir?
Kalitesine güvenemdiğniz bir markanın ürününü asla kullanmayın. Genelde gözler için özel temizleyiciler oluyor onları tercih edin.Temizlerken pamuğu bir süre gözünüzün üstünde tutup sonra kirpiklerinizi aşağıdan yukarıya doğru silin. Bu sayede kopmalar olmaz.
4-SUya dayanıklı maskarayı silmekte zorlanıyorum ne yapmalıyım?
Hem yağ hem su içiren 2 bazlı ürünleri seçin bu kirpiklerinizin zarar görmesini engeller.
5-Yüzüm için kullandığım ürünü gözüm içinde temizlerken kullanabilir miyim?
Evet kullanabilirsiniz fakat uygularken gözünüzü kapalı tutmaya dikkat edin. Göz makyajınızı tamamen sildiğinize emin olun.Pamuğu birkaç kere kullanmayın bunun yerine birkaç pamuk kullanın.Sürekli temiz olan pamuğu kullanmak daha yararlı.

Peki neden cildimizi temizlemeliyiz?
Günlük yaptığınız makyajı temizlemek cildinizin ışıltı ve tazeliğini kaybetmemesini sağlar.Kolayca yapacağınız bu işlem sayesinde cildiniz kendini korumaya alır.
sabah ve akşam temizlemediğiniz cildiniz bir süre sonra matlaşır ve donuklaşır. Hassaslaştığı içinde çabuk zarar görür.
Ne zaman temizlemeliyiz?
Cilldinizi günde 2 ekre temizlemeniz gerekir.Aksatmadan sabah akşam temizlenen bir cilt ancak kendini fark ettirir.
Sabahları gece biriken atıklar için akşamları da makyaj artıkları için temizlemelisiniz.
Cildinizi nasıl temizlemelisiniz?
Cildinizi temizlemek için birçok süt,losyon,jel,yağ ve makyaj temizleyicisi var.Bunların bir coğu cilde faydalı olabildiği gibi yanlış ürünler seçerseniz zararı da olaiblir.

Bir önceki yazımız olan Rahatlatan İçecekler başlıklı makalemizde çay, kahve ve sıcak çikolata hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in GÜZELLİK. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required