stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Bu tohumlar Sayesinde Hızla Zayıflayacaksınız

ciya

Diyetisyen kilo vermek isteyenlere tohumlardan faydalanmayı öneriyor.
Son yıllarda yapılan araştırmalar özellikle, 4 bitkinin tohumunun zayıflamaya yardım ettiğini ortaya çıkardı.

Çiya (Chia) tohumu
Bu tohum lif bakımından zengindir. Bu nedenle, metabolizmayı hızlandırır. Çiya tohumu sağlıklı zayıflamaya yardımcı olur. İçerdiği omega 3 yağ asitleri vücuttaki zararlı yağları parçalıyor ve kolesterol seviyesini düşürüyor. Çiya tohumunu salatalara, yoğurda veyakokteylere karıştırıp tüketebilirsiniz.

Keten tohumu
Keten tohumu da zengin lif kaynaklarından biridir. Tohum kabızlığı engeller, kolesterol seviyesini düşürür. Araştırmalar keten tohumunda balıktan daha fazla omega 3 asit olduğunu gösterdi. Keten tohumunu da salata ve yoğurtla yemek mümkündür.

Hardal tohumu
Diğer tohumlardan farklı olarak hardal tohumunu yemeklerde de kullanmak mümkündür. Balık ve et yemeklerine lezzet verir. Hardal tohumu omega-3 asidi, kalsiyum, lif, demir, magnezyum, fosfor, protein ve çinko bakımından zengindir.

Ayçiçeği çekirdeği
Ayçiçeği çekirdeğini hemen hemen herkes seviyor. Ancak çekirdeğin vücuda yararlı olması ve sizi zayıflatması  için tuzsuz olanlarından yemelisiniz. Çünkü tuzlu ayçiçeği çekirdeği zayıflatmaz yerine suyun vücudunuzda yığılıp kalmasına ve böbreklerin yorulmasına neden olabilir.
Tuzsuz ayçiçeği çekirdeği ise tokluk hissi verir, metabolizmayı hızlandırır, karaciğerin çalışma verimini artırır. Günde iki çorba kaşığı ayçiçeği çekirdeği yemeniz yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan Kilo Verdiren Yeşil Mercimek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


12 ay ago by in DİYET YEMEKLER , ZAYIFLAMA. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required