stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Basen Eriten Diyet Listesi

Basen Eriten Diyet Listesi

basen eritme

basen eritme

Bayanlar olarak bir çoğumuzun sorunlarından birisidir geniş basenler.Kıyafet seçiminden tutun da; oturup kalkarken bile hep bir rahatsızlık içindesinizdir.

Peki geniş basenlerden kurtulmak mümkün müdür?

Diyet ve egzersizlerle pek tabiki mümkündür.Bölgesel zayıflama olduğu için biraz zor olabilir, bu yüzden egzersizlere çok önem vermek gerekir.

Peki diyette nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

Öncelikle vücudumuzdaki yağlardan nasıl kurtuluruz bunu düşünmemiz lazım, Bunun için de tabiki karbonhidrat tüketimini azaltmamız gerekiyor; çünkü karbonhidrat tüketimi azalınca vücut enerji kaynağı olarak yağları yakmaya başlayacaktır.

Peki hangi besinler karbonhidrat içeriyor? Bunun cevabı diyet listemizde karbonhidratları az olan yiyeceklerden oluşan diyetimiz.

Kahvaltıda; bir bardak süt, beş adet badem ve iki adet haşlanmış yumurta. Ara öğünde;bir kase yağsız yoğurt, üç tane çilek. Öğlen; ızgara et (150 gr), bir kase salata.

Ara öğün; iki adet havuç. Akşam; haşlanmış yada zeytinyağında sotelenmiş brokoli, tonbalıklı salata( ızgara tavuklu da olabilir). Bunun yanında, günde iki litre su içmelisiniz. Her gün üç dört bardak bitki çayı tüketmelisiniz. Özellikle metabolizmamızı hızlandıran yeşilçayı mutlaka içmelisiniz.

Akşam dokuzdan sonra kesinlikle hiç bir şey yememeniz gerekiyor. Her gün en az bir buçuk saat yürüyüş yapmalısınız, geniş basenlerden kurtulmak istiyorsanız; diyetimizden hemen sonra uygulamanız gereken şey yürüyüştür. Tabiki yürüyüş dışında da evde rahatlıkla yapabileceğiniz egzersizlerimizde var. Bir tane lastik bulun (plates lastiği olmak zorunda değil) bu lastiği iki bacağınızı içine alacak şekilde diz kapaklarınıza kadar yerleştirin. Sonra elinizi başınızın altına koyup yan bir şekilde uzanın ve üstte kalan bacağınızı aşağı yukarı hareket ettirin.Lastiğin sizi zorladığını hissedin. Basenlerinizdeki yanmayı hissedin. Her iki bacak içinde elli defa uygulayabilirsiniz başlangıç olarak.Diyet ve egzersizleri düzenli bir şekilde uyguladığınızda geniş basenlerinizden kurtulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kahvaltıyı Evde Yapamayanlar başlıklı makalemizde dengeli beslenme, diyet bilgileri ve iyi beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in DİYET LİSTELERİ. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required