stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Banu TOPALAKÇI

Banu TOPALAKÇI
Sağlıklı Yaşam İçin Beslenmeye …
Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları . Gıda Güvenliği Uzmanı /Danışman . Kişisel Gelişim Eğitmeni
Adres Bilgisi Adres 1: İdeal Beslenme Eğitim Ve Danışmanlık
Üsküp Caddesi (Çevre Sokak) 5/1 Çankaya
Ankara

Telefon Numaraları
Telefon 1 :
(535) 240 18 19

Telefon 2 :
(312) 466 61 30 (İş)

Kişisel Bilgiler

  • Cinsiyeti: Kadın
  • Doğum Tarihi: 1976
    (36 yaşında)
  • Doğum Yeri: Ankara
  • Mezun Olduğu Üniversite: Hacettepe Üniversitesi
  • Mezuniyet Yılı: 1998
    (14 yıllık mesleki tecrübesi var)
  • Yabancı Dil: İngilizce
Özgeçmişi 1976 yılında Ankara’da doğdu. 1998 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldu. 1998 2001 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Kafeteryalar İşletmesi Müdürlüğü’nde Diyetisyen, çeşitli gıda firmalarında ise danışman olarak çalıştı. 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik Bölümü Toplu Beslenme Sistemleri Anabilim Dalı’nda éGıda Güvenliği” üzerine “Hastane Mutfakları Menülerinde Yer Alan Yemeklere Ait Standart Yemek Tarifelerinin ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemine Göre Düzenlenmesi” konulu tezini tamamlayarak bilim uzmanlığını aldı.

2001 2010 yılları arasında Ankara Özel Güven Hastanesi’nde Yiyecek İçecek ve Diyet Hizmetleri Müdürü ve ardından Otelcilik Hizmetleri Koordinatörü olarak görev yaptı. Ankara Güven Hastanesi bünyesinde, sağlıklı beslenme ve hastalıklarda beslenme konularında bir çok tanıtıcı broşür ve eğitim kitapçığı hazırlayarak pek çok hasta ve danışana bu kapsamda eğitimler organize etti. Kurum klinik ve poliklinik beslenme ve diyet hizmetleri süreçlerini oluşturarak ilgili prosedür ve talimatların hazırlanması ve uygulamaya konulması hususlarında ekibine yön verdi. Çeşitli türk /yabancı kreş, okullara eğitimler düzenleyerek danışmanlık yaptı. Kurum kalite ve JCI akreditasyon çalışmalarında aktif rol almakla beraber tüm denetim aşamalarında bulundu.

Türkiye Diyetisyenler Derneği, Amerikan Diyetisyenler Derneği ve Türk Obesite derneği üyesi olan Topalakçı, Beslenme ve gıda güvenliği konularında yurt içi ve yurt dışı çeşitli sempozyum, seminer ve toplantılarda konuşmacı ve eğitmen olarak yer aldı. Bu kapsamda;
• Kıbrıs Girne / Toplu Beslenme Sistemleri Sempozyumunda Gıda Güvenliği üzerine iki sözlü sunum gerçekleştirdi(Haziran 2010/ Girne).
• British Embassy İngiliz okulu öğrencilerine yönelik, Eat Rıght (Doğru Beslen) konulu bir eğitim düzenleyerek verdi(şubat 2010 / Ankara).
• Portekiz / Lisbon …

Bir önceki yazımız olan 'Diyet' önerileri, baharın habercisi oldu başlıklı makalemizde acıbadem kadıköy hastanesi, bahar diyeti ve kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in Ankara Diyetisyen. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required