stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Badem de zayıflatıyor

badem

Amerikan doktorların yaptığı araştırmalara göre, günde 15 badem yiyen insanların bel bölgesi daha sık incelir.

“Amerikan City of Hope Medical” ın araştırması ile bademin zayıflamaya etkisi bilimsel olarak ispatlandı. Doktorlar diyet barındıran iki grubu seçtiler. 10 hafta boyunca birinci gruba düşük kalorili diyet ve ara yemeklerde biraz badem verildi. Badem verilen grubun yağında %18 ‘lik azalma gözlenmiştir. Diğer grupta ise ağırlık toplam %11 azaldı. Üstelik birinci grubun bel bölgesinde %14, badem yemeyen grupta ise% 9 luk bir azalma oldu.ayrıca kanserden koruyor
Ceviz, badem, fındık, ayçiçeği, fıstık gibi çerezlerin içeriğindeki yağlar kalp-damar hastalıklarına karşı vücudumuzu korur. Birçokları çerezlerin yüksek kalorili olduğunu düşünerek, diyetlerde  kullanmıyor. Ancak bu araştırma bademin kilo artırdığını değil, aksine, beli incelttiğini gösterdi. Badem demir, kalsiyum, E vitamini, potasyum, çinko bakımından zengindir. İçindeki amiqdalin maddesi kanserden koruyor, koenzim Q10 ve Omega 3 ise yaşlanmayı önler. Daima badem yemek kötü huylu kolesterolü (LDL) %6-15 azaltır.

Bunlara dikkat edin:
Çiğ, kavrulmamış ve tuzsuz olanını alın.
Mümkünse, kabuklu ve kabuğu kolay kırılanı tercih edin.
Bir defada 15 taneden fazla yemeyin. İşte ve çantanızda 15 adetlik paket halinde hazırlayıp yiyebilirsiniz.
Özellikle ara öğünlerde yiyin. Az yağlı süt veya ayranla mükemmel ikili olarak tüketilebilir.
Meyveleri bademle yerseniz daha çok tok kalırsınız.

Bir önceki yazımız olan Şeker Krizini Gidermek İçin Diyet Dostu Yöntemler başlıklı makalemizde Diyet, diyet yöntemler ve şeker krizi hakkında bilgiler verilmektedir.


3 sene ago by in DİYET , ZAYIFLAMA. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required