stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Aysen ARICAN

Aysen ARICAN
Yaşamın her anını dolu dolu geçirmek ve sağlığınızdan da olmak istemiyorsanız sağlıklı beslenin. Bunun için yasak koymanıza gerek yok, bazı bilgileri biz diyetisyenlerden öğrenmeniz yeterli. Hamile misiniz? Kilo almak ya da vermek mi istiyorsunuz? Sporla mı uğraşıyorsunuz? Özel durumunuza göre özel beslenme planı yada diyet gereken herkes bir diyetisyenden yardım almalı. Kurumunuzda çalışanlarınıza vereceğiniz yemeklerin planlanması, menü dizaynı ve sağlıklı çalışanlar için sağlıklı beslenme konseptinde menü planlama danışmanlığı için diyetisyenlerden yardım almalısınız.
Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları Beslenme Eğitim, yayıncılık, organizasyon ve Konferansları Kilo yönetimi programları, kilo alma kilo vermek için beslenme koçluğu, gebelik ve emzirme döneminde beslenme, sporcu beslenmesi, yüzücülerin beslenmesi, voleybol ve basketbolcuların beslenmesi, bebek ve çocuk beslenmesi, Özel sağlık durumlarında beslenme ve diyet (Şeker hastalığı, kalp hastalığı, hipertansiyon, obezite, çölyak vb), kurumsal beslenme danışmanlığı, beslenme konusunda içerik hazırlama ve pazarlamaya destek olacak projelerin hazırlığı
Adres Bilgisi Adres 1: Diyetistanbul Danışmanlık, Yayıncılık, Organizsyon
Fahri Gizden Sok. Mühendisler Apt. No:10/6 Gayrettepe
İstanbul

Telefon Numaraları
Telefon 1 :
(212) 347 89 30

Telefon 2 :
(533) 575 40 74 (mesai saatleri içinde)

Kişisel Bilgiler

  • Cinsiyeti: Kadın
  • Doğum Tarihi: 1978
    (34 yaşında)
  • Doğum Yeri: Isparta
  • Mezun Olduğu Üniversite: Hacettepe Üniversitesi
  • Mezuniyet Yılı: 1999
    (13 yıllık mesleki tecrübesi var)
  • Yabancı Dil: İngilizce
Özgeçmişi Aysen Arıcan Kimdir?

Diyetisyen Aysen Arıcan

1999’da Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olan Aysen Arıcan, önce çeşitli zayıflama merkezlerinde sırasıyla Diyetisyen ve Yönetici Diyetisyen olarak çalışmaya başladı. 2000 yılından itibaren Vakıf Gureba Eğitim Hastanesinde çalışmaya başlayan Arıcan, hastanede klinik ve yönetici diyetisyenlik çalışmalarının yanı sıra hastane kreşindeki ve çocuk kliniğindeki çocukların beslenme eğitimleri ve menüleriyle yakından ilgilendi.2007 yılı başında hastanedeki görevinden ayrılarak Diyetistanbul’un kuruluşunda yer aldı.

Arıcan, her yaş için genel olarak ideal kilo yönetimi özel olarak da çocuk, ergen, sporcu ve hamile beslenmesi gibi konularla bireysel ve kurumsal bazda ilgileniyor. Çocuk beslenmesinin özel yaklaşım gerektirdiğine inanan, çocukların oyun ve yaratıcı anlatımlar kullanılarak kendileriyle özel iletişim kurulması halinde büyük ve hızlı değişimler gerçekleştirerek yemek ve sağlıklı beslenme konularında çok olumlu yaklaşım sergilediklerini dikkate alan Arıcan, sözünü ettiği yaklaşımı bireysel ve grup çalışmalarında başarıyla uyguladığı çalışmalar yapıyor. Arıcan, bu kapsamda Eyüboğlu Okulları ilköğretim, Çevre Koleji Spor Kulübü, Yaşar Dedeman Lisesi, Bursa Emine Örnek Koleji gibi birçok okulda öğrencilere sağlıklı beslenme konusunda seminerler verdi.

Arıcan’ın kurumsal danışmanlık kapsamında hizmet verdiği firmalar arasında Tetra Pak Türkiye, Hard Line Nutrition, Erpiliç, Bayer, Abdi İbrahim İlaç Sanayi, Ali Raif İlaç Sanayi, Nestle Türkiye, Tofaş Genel Müdürlüğü gibi firmalar bulunuyor. FMV Işık Okulları, Çevre Koleji, Bursa Emine Örnek Koleji, Arel Koleji, Yeşilyurt Spor Kulübü, Galatasaray, Fenerbahçe, Kınalıada ve Enka Spor Kulüplerinde yüzen 10 – 18 yaş arası çok sayıda çocuk ve genç sporcu Arıcan’ın beslenme ve diyet danışmanlığı verdiği sporcular arasında yer alıyor.

Arıcan, Bahçeşehir Üniversitesi BÜSEM bünyesinde Artı Danışmanlık tarafından yürütülen Sağlık Koçluğu Sertifika Programı’nda Beslenme ve Diyet konulu dersi veriyor, Aktüel Eğitim Hizmetleri firmasının yürüttüğü Hamile Kampı Programı’nda eğitmen kadrosunda yer alıyor. Arıcan 2010 – 2011 akademik yılında Yeditepe Üniversitesi’nde Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde sporcu beslenmesi dersini vermeye başladı. Arıcan’ın Gebelik ve Emzirme Döneminde Beslenme adlı bir kitabı ve çeşitli yayınlarda yer almış çok sayıda makalesi bulunuyor.

Arıcan, sosyal ve mesleki sorumluluk çalışmaları kapsamında çeşitli dernek ve okullarda konferanslar vererek toplumun beslenme konusunda bilinçlenmesi için çalışıyor. Mesleki sorumluluk çalışmaları kapsamında Türkiye Diyetisyenler Derneği (TDD) İstanbul Şubesi’nde 2002–2006 arasında YK üyeliği ve Saymanlık yapan Arıcan, Mart 2006 – Mayıs 2007 tarihleri arasında da Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi.
Arıcan halen,Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Diyetetik alanında yüksek lisans öğrenimi görüyor.

Bir önceki yazımız olan 'Diyet' önerileri, baharın habercisi oldu başlıklı makalemizde acıbadem kadıköy hastanesi, bahar diyeti ve kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in İstanbul Diyetisyen. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required