stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Ayran Diyeti ile Zayıflama Ayran diyeti nasıl yapılır?

 

Ayran Diyeti

Ayran Diyeti

Ayran Diyeti Nedir?

 

Ayran herkesin bildiği üzere yoğurttan yapılır. Yoğurt en sağlıklı protein kaynaklarından birisidir ve aynı zamanda hem diyet sırasında hem de diye sonrasında hayatın her alanında kullanılan bir besin kaynağıdır. Tüm bu mucizelerin yanı sıra yoğurt sağlam bir antioksidandır. Antioksidan demek vücuttan toksinleri uzaklaştıran, toksin maddelerin hapsedilmesine ve yok edilmesine yardımcı olan etkendir. İster şok diyet olsun ister sağlıklı beslenme programı olsun her türlü karşımıza çıkmaktadır ve yoğurt mutlaka tüketilmesi gereken başka isimlerden birisidir. Süt ve süt ürünleri tüm diyetlerin ana kaynağıdır. Zayıflamak isteyen bir kişi protein odaklı beslenirse kas kaybı yaşamadan zayıflayabilir. Yoğurdun su ile birleşip ayran olması demek vücutta hem ödem söktürücü hem de yağ yakıcı bir etken yaratmasına demektir. Yanlış bilinen bir gerçek vardır ki ayran şişirmez ayranı atılan tuz insanı şişirir.

Ayran Diyeti Faydaları

Ayran diyeti bilindiği üzere şok diyetlerinden birisidir. Diyet uygulama sırasında eğer ki tuz kullanırsanız bu diyetin hiçbir anlamı kalmayacaktır. Tuz insanda ödem yapar. Ve tuzlu içilmesindekilo vermek adına hiçbir şekilde avantaj sağlamaz. Ödem tutmak istemiyorsak ve şok diyetinden başarılı bir sonuç elde etmek istiyorsak kesinlikle tuzu hayatımızdan çıkarmalıyız. Ayran diyeti dileyen üç gün dileyen bir hafta uygulayabileceğiceği bir diyettir. Herkesin mutfağında bulunan materyallerle bu diyeti gerçekleştirebilirsiniz. Ekstra bir market alışverişini gitmenizi gerektirmeyen bu diyet hem uygulaması kolay hem de cebinize dost bir diyet türüdür. Bazı diyetlerde ulaşılması zor ve eldesi oldukça sıkıntılı olan materyaller bulunmaktadır. Bu şok diyeti diğer diyetlere nazaran oldukça uygundur.

Ayran Diyeti Zararları

Ayran diyeti uygulanması kolay ancak riskli olan çok diyetlerden birisidir. Tek besin üzerine kurulmuş bir diyet olmasından ötürü uygulanması halinde bazı durumlar ortaya çıkabilir. Kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin ayran diyeti ve bunun gibi pek çok şok diyeti uygulamasında sorun vardır. Örneğin şeker hastalığı bulunan veya insülin salınımında dengesizlikler bulunan kişiler bu tarz diyetlerden uzak durmalıdır. Aynen diyeti sorumluluk isteyen ve esneklik kaldırmayan bir diyet türüdür. Ayran diyetinin yan etkilerinden birisi gün içersinde halsizlik, bitkinlik ve yorgunluktur. Bunun nedeni ise tek desin olması vücut direncini düşünmesidir. 18 yaş altı gelişme çağındaki bireyler bu diyeti yapmamalıdır. 65 yaş üstündeki kişiler bu diyetten uzak durmalıdır. Ayran diyeti gibi diğer şok diyetlerde de tek seferde kalıcı kilo kaybı sağlanmaz. Eğer kalıcı kilo kaybı sağlamak istiyorsanız sağlıklı bir beslenme programı oluşturmanız gerekmektedir. Şok diyetine ihtiyaç duyarsanız bir ay içersinde bir defadan fazla yapmamanız gerekmektedir.

Ayran diyetinde ayranın yanı sıra bazen meyve tüketimi bazen ise protein yani et haşlama ya da hızlı ızgara gibi yemekler de tüketmelidir.

Bir önceki yazımız olan Salatalık İle Doğal Güzellik başlıklı makalemizde doğal güzellik, maske ve salatalık hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in DİYET. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required