stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


Akdeniz Diyeti

Sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlamakla beraber aynı zamanda kalp ve damar hastalıkları riskini büyük miktarda azaltan akdeniz diyeti  yaza girdiğimiz şu günlerde  popüler diyetler arasında yer alıyor.

Akdenizin klasik yiyecek ve içecekleri ile yapılan akdeniz diyeti  başta zeytin yağı olmak üzere; tahıllar,ceviz,fındık,balık ve az miktarda kırmızı ete dayanan bir diyettir.

Amerika’da bir araştırma sürecine dahil edilen  200 ü aşkın kalp hastasına akdeniz diyeti uygulandıktan sonra ,%15 oranında bir iyileşme gözlendi. Özellikle zeytinyağı ,tahıl ve balık  gibi ürünlerin ağırlıkta olduğu akdeniz diyetinin etkisi böylece kanıtlanmış oldu.

Genel olarak bu diyeti uygulayanlar  bir ayda ortalama 5-6 kilo veriyor.Akdeniz diyetnin  en önemli özelliği, birçok meyve ve sebzenin kolayca  tüketilebilmesi  , lif yönünden  zengin vitamin-mineral kaynağı olan sebze ve meyvelerin hergün düzenli olarak tüketilmesidir.

En popüler Akdeniz Diyeti:

Kahvaltı: 1 su bardağı ballı süt, 1 dilim peynir,1 dilim ekmek, kurutulmuş domates ve tatlı taze kırmızıbiber.

Ara öğün: 1’er adet kuru incir, kuru kayısı, kuru erik, tam ceviz.

Öğle: 1 küçük tabak kıymalı ve peynirli spagetti ve domates salatalık dilimleri.

VEYA: Akdeniz Salatası, Spagetti Al Pomodoro
(Domatesli Spagetti)

İkindi: 1’er adet kuru incir, kuru kayısı, kuru erik ve tam ceviz.

Akşam: 1 küçük tabak zeytinyağlı sebze yemeği, 3 yemek kaşığı sebzeli kuskus veya bulgur pilavı ve az yağlı çoban salata.


2 sene ago by in Özel Diyet Programları. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required