stickyimage

Felici is packed with a cool notification manager, alert your visitors the smart way.

Learn More Close


1 ayda 7 kg zayıflamanın yolları (Akdeniz diyeti)

asddBu diyetimizde size bir ay içinde, daha net deyimle 32 gün boyunca sizi 7 kg zayıflatacak  bir diyet sunacağım. Diyet sırasında gün içinde 4 kez yemek yemelisiniz. Her defasında ise toplam 400 kalori almalısınız. Bu ise gün içinde 1600 kalori ediyor. Gün içinde 4 saatten fazla aç kalmayın.
İlk dört gün boyunca hiç bir yemeğe tuz atmayın. Ayrıca işlenmiş, yarı üretilmiş gıdalardan uzak durun. Fasulye, brokoli ve soğan gibi gaz yaratan gıdalardan kaçının.

Makarna, muz, simit ve benzeri karbonhidratlardan da kaçının. Gün boyunca 2 litre su içmek gerekir. Içtiğiniz bu suya ise zencefil kökü, salatalık, limon ve nane yaprakları katabilirsiniz.
Sınırlamalar: ilk 4 gün biraz kısıtlayıcı. 4 günden sonra 4 saatte bir 400 kalori yemeli ve her yemek tekli doymamış yağlar içermelidir.

Akdeniz diyeti kuralları ile 1 günlük örnek programı:
Günlük temel tüketime meyve, sebze, tam tahıllar, zeytinyağı, fasulye, fındık, bakliyat, baharatlar aittir.
Haftada 2 kez balık ve deniz ürünleri, haftada 1 kez yumurta, peynir, yoğurt, ayda 1 kez ise kırmızı et ve çirniyyat yiyebilirsiniz.

Sabah: 2 dilim kepekli ekmek, 1 porsiyon meyve, 5 adet zeytin ve 1 bardak yağsız süt.
Ara öğün: 1 adet taze meyve.
Öğle: zeytin yağlı sebze yemeği, küçük bir kase az yağlı yoğurt, kepekli ekmek, az miktar pilav ve bol yeşil salata.
Ara öğün: 1 bardak az yağlı süt veya 1 adet meyve.
Akşam: Balık veya tavuk, zeytin yağlı sebze yemeği, kepekli ekmek ve bol yeşil salata.
Yatmadan önce: 1 adet meyve.

Bir önceki yazımız olan Kahvaltıyı Evde Yapamayanlar başlıklı makalemizde dengeli beslenme, diyet bilgileri ve iyi beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


2 sene ago by in DİYET LİSTELERİ. You can follow any responses to this entry through the | RSS feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave A Response

Required